Czy Duphaston hamuje owulację?

Dzień dobry mam pytanie lekarz przepisał mi duphaston 2x dziennie rano i.wieczorem od 15 -25 dnia cyklu. Moje 1pytanie czy jeśli owulacjje mam 14-15 dnia czy tabletki nie hamują zatrzymują owulacji? A 2 pytanie jeśli.po 10 dniach mam zakończyć branie tabletek i jeśli bym zaszła w ciążę nie.mam brać tabletek? Bo mam.przepisane tabletki ba 2 miesiące czyli na luty i marzec. Więc jak bym zaszła w ciążę po 25dni nie biorę a w kolejnym miesiącu mam dalej brać od 15dnia mimo że jestem w ciąży? I p

Lek. Tomasz Budlewski

jeżeli test ciązowy będzie pozytwny proszę koniecznie zgłosić się do lekarza ginekologa.