Czy Duphaston ma wpływ na tworzenie się żylaków odbytu?

Proszę o poradę czy podczas przyjmowania leku duphaston mogą wystąpić powikłania związane z hemoroidami. Mam 25 lat i przez parę miesięcy leczyłam się i leczę dalej kuracją duphastonem (biorę lek od 19 do 25 dnia cyklu). Kiedyś mając 22 lata miałam problemy z krwią w kale, wtedy miałam robione badania i hemoroidów nie stwierdzono jedynie podrażenienie i wrażliwą skórę w okolicy odbytu. W tym miesiącu wystąpiły u mnie znowu pojedyncze krwawienia i czasem ból przy oddawaniu stolca. Czy może to być związane z przyjmowaniem tego leku i czy powinnam to zgłosić lekarzowi. Do proktologa już jestem umówiona, bardziej chodzi mi o mojego ginekologa prowadzącego, czy ma to jakiś związek ze sobą?

Lek. Michał Lenard

Duphaston nie powinien dawać takich objawów, przyczyn należy szukać gdzie indziej. Tak, czy inaczej warto poinformować ginekologa o swoich objawach. Pozdrawiam!