Czy duszność może być spowodowana poważną chorobą dróg oddechowych?

W lutym położyła mnie grypa leżałem 2 tyg na antybiotyku. Po skończonej chorobie zostały mi duszności. Wróciłem do lekarza czemu tak mam, jego diagnoza nie wiem. Męczyłem się dusznościami ponad miesiąc a w połowie marca dostałem zapalenia oskrzeli dusznośći się nasiliły jeszcze bardziej. Od 2 tyg żadnych zmian cały czas dusznośći. Brałem antybiotyk przez 7dni. Moje pytanie czy duszność może być spowodowana poważną chorobą dróg oddechowych czy powodem była zła ocena lekarza powikłań po grypie?

Lek. Katarzyna Szymczak

Przyczyn duszności jest wiele, może to być powikłanie po grypie, ale także inna choroba płuc czy serca. Czy pali Pan papierosy? Jeśli duszność nie ustąpi, sugeruję kontrolne rtg płuc.
Pozdrawiam