Czy duszności i ucisk w klatce piersiowej to objawy astmy?

Witam, jestem dwudziestoletnim chłopakiem. Gdy byłem w wojsku, lekarze stwierdzili u mnie astmę. Po wyjściu z wojska poszedłem do lekarza rodzinnego po receptę na leki. Pani doktor mnie zbadała i powiedziała, że mam nie brać tych leków, bo nie mam żadnej astmy. Minął rok, objawy się pogorszyły, i teraz wgląda to tak, że czuję czasem ucisk w klatce piersiowej, mam duszności, kaszel, świszczący oddech, odkrztuszam gęstą wydzielinę, szybko się mecze, przy czym zdarza się ból w klatce piersiowej. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam...

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Na podstawie przedstawionych informacji istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ma Pan astmę. Konieczne jest potwierdzenie tego podejrzenia badaniami czynnościowymi, przede wszystkim spirometrią. Warto poprosić lekarza o skierowanie na to badanie bądź udać się do alergologa.

Ważne, by zrobić to możliwie szybko, bo wczesne wdrożenie leczenia pozwala na dobrą kontrolę choroby.

Pozdrawiam serdecznie