Czy duża aktywność fizyczna może doprowadzić do poronienia

Kobieta 18 lat Dzien dobry! Chciałam zapytać czy intensywny wysiłek fizyczny tj. bieganie długodystansowe, jazda na rowerze, wykonywanie brzuszków itp. groziłyby poronieniem w pierwszym trymestrze ciąży? Oraz picie duzo kawy i herbaty, stres, mało snu?

Lek. Katarzyna Szymczak

Zbyt intensywny wysiłek i niezdrowy tryb życia mógłby się do tego przyczynić.
Pozdrawiam