Czy duża ilość śluzu z członka jest spowodowana masturbacją?

Witam serdecznie! Mam 17 lat, często pojawia się taki problem, że cieknie bardzo duża ilość śluzu z członka. Czytałem, że to normalne przed wytryskiem, lecz ten śluz jest zawsze gdy: przytulam się do dziewczyny, całuję się z nią, oglądam coś pornograficznego, przed seksem lub masturbacją to już nie wspomnę. Źle się czuje jak np. jestem na mieście, całuję się chwilę z dziewczyną i nagle mam mokro w majtkach. Czuję dyskomfort jak dziewczyna ma mi włożyć rękę w spodnie, a tam tak mokro. Nie wiem czym to jest spowodowane, może za często się masturbuję, robię to 5-6 razy w tyg., prawie codziennie. Z tym też chciałbym przestać, już nie raz postanawiałem sobie koniec z tym, raz na tydzień wystarczy 3-4 dni przerwy i wracało do uzależnienia. Proszę o pomoc.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Obserwowany płyn jest zupełnie fizjologiczny i nazywa się preejakulat. Pojawia się kiedy mężczyzna jest podniecony. Jeżeli ograniczysz masturbację to oczywiście sytuacja nie będzie pojawiała się zbyt często jednak prawdopodobnie przy kolejnej aktywności seksualnej objawy będą bardziej intensywne. Myślę, że nie masz na razie powodów do zmartwień. Jesteś osobą bardzo młodą i z czasem wszytko powinno się unormować.

Pozdrawiam!