Czy duże jest ryzyko zajścia w ciążę, jeżeli nie doszło do wytrysku?

Mam 31-32 dniowe cykle. Uprawiałam seks z chłopakiem 26 dnia cyklu bez zabezpieczenia. Czy duże jesr ryzyko zajścia w ciąże , jezeli nie doszlo do wytrysku ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. 26 dzień cyklu w Pani przypadku to już dzień niepłodny. Jest wtedy już kilka dni po owulacji i nie ma możliwości zapłodnienia. Ryzyka ciąży nie ma. Proszę jednak pamiętać, że sama metoda antykoncepcji tj. stosunek przerywany nie jest skuteczna w 100% i np. w 13-14 dniu cyklu istniałoby ryzyko ciąży.