Czy dużo ćwicząc i nie jedząc kolacji schudnę?

Mam 16 lat, 160 cm wzrostu i 68 kg... chciałabym schudnąć ok. 10kg w 2 miesiące. czy uda mi się to chodząc 2 razy w tygodniu na godz. aerobik, raz w tyg. biegając ok. 30 min na bieżni i nie jedząc słodyczy oraz kolacji?

16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Według siatek centylowych rzeczywiście Twoja waga jest nieco zbyt wysoka w stosunku do Twojego wzrostu i wieku. Pamiętaj jednak, że generalnie diety i odchudzanie są przeciwwskazane u dzieci i młodzieży. Takimi działaniami powinien zajmować się lekarz lub dietetyk. Ponieważ jednak nadmiar kilogramów w Twoim przypadku nie jest zbyt duży, wydaje nam się, że stosując jedynie kilka prostych zasad, wysmuklisz swoją sylwetkę oraz stracisz nieco na wadze.

Z Twojego opisu wynika, że pamiętasz o aktywności fizycznej, która jest pierwszym sprzymierzeńcem zdrowego organizmu. Powinnaś jednak pomyśleć także o zdrowym sposobie odżywiania, zgodnie z piramidą żywienia, którą znajdziesz na naszych stronach.

Pamiętaj bowiem, że jesteś w okresie dojrzewania i musisz dostarczać swojemu organizmowi wszystkich składników odżywczych. Nie jedzenie kolacji nie jest zatem rozsądnym rozwiązaniem.