Czy dwa mięśniaki można usunąć laparoskopowo?

Dzien dobry mam 35 lat i za 3 tyg operacje miesniakow. Pani doktor chce rozcinac mi brzuch a ja chcialabym miec operacje laparoskopowa. Mam dwa male miesniaki do 3 cm w macicy, ktore spowoduja problem z zajsciem w ciaze. Chociaz poki co dziecka nie planuje. Czy konieczne jest rozcinanie brzucha przy tej operacji?Mam problemy zdrowotne- reumatologiczne i nie chcialabym miec takiej operacji.Prosze o pomoc.

Witam , trudno jest mi udzielić pomocy na odległość W-wa-Po-ań!!! Nie znam położenia mięśniaków w ścianie macicy-nie potrafię więc powiedzieć nic autorytatywnego nt. możliwości ich wycięcia!!! Jeśli ma Pani jakieś wątpliwości-proponuje udać się na konsultację do innego dobrego i znanego ginekologa w Poznaniu!!! z.żurawski