Czy dwie tabletki dziennie zahamują męczące plamienie/krwawienie?

Czy mogę przyjąć dwie tabletki jednego dnia? Czy zmniejszy to skuteczność antykoncepcji? Czy zahamuje męczące plamienie/krwawienie? Dziękuję.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zbyt duża dawka hormonów może wywołać nudności, wymioty i... plamienia... Jeśli plamienia śródcykliczne są bardzo dokuczliwe lub utrzymują się zbyt długo, należy udać się do lekarza. Jeśli po badaniu ginekologicznym okaże się, że plamienia rzeczywiście są skutkiem hormonów, a nie np. dużej nadżerki (!), to lekarz zaleci stosowaniu innego preparatu, zawierającego większą dawkę hormonów.

Pozdrawiam!