Czy dyskopatia szyjna może dawać objawy nerwicy?

Czy dyskopatia szyjna może dawać objawy nerwicy? Od jakiegoś czasu mam tak że jak siadam w pozycji pochylonej do przodu zaczynam mieć zawroty glowy,drętwienie w gardle ,języku i ustach.caly czas mam bardzo spięty kark .czasm ciezko mi wziac gleboki oddech.dobija mnie to bo mam obajwy nerwicy a to chyba krgoslup szyjny mam w rozsypce

Witam!
Czy były jakiekolwiek badania kręgosłupa szyjnego, czy lokalizacja jest przypadkowa?
Dyskopatia jako taka nie wywołuje nerwicy!!! To co Pani opisała jest klasycznym opisem nerwicy i właśnie w tym kierunku należy kierować oddziaływania terapeutyczne!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.