Czy dzieci chorują na depresję?

Jestem nauczycielką i zastanawiam się, czy dzieci też mogą mieć depresję, a jeśli tak, to czym różni się ona od choroby dorosłych? Jak dorosły powinien postępować z takim uczniem?

ponad rok temu

Dzieci chorują na depresję tak jak dorośli, a czasem nawet częściej. Wymagają wówczas szczególnie ciepłego podejścia, okazywania zainteresowania, uczuć, przeciwdziałania osamotnieniu młodego człowieka. W obrazie depresji na pierwszy plan nie zawsze wysuwają się zaburzenia nastroju, ale raczej nadmierna wrażliwość, tendencje do ucieczki w świat marzeń i fantazji, kryzys tożsamości itd. Dzieci wymagają bardzo rozsądnej i fachowej opieki psychologicznej. Leki stosuje się ostrożnie i w ostateczności. Uwaga! Młodzież, szczególnie chłopcy, częściej niż dorośli podejmuje próby samobójcze, trzeba stale o tym pamiętać i temu przeciwdziałać.