Czy dziecko będzie miało problemy z biodrami?

Moja 3latka zlamala noge prawie 3 miesiace temu. Zlamanie kosci udowej z przemieszczeniem. 8 tyg.byla w gipsie, po zdjeciu, 3tyg temu miala postawe prosta i prawidlowa. Jednak jej zlamana noga jest krotsza o 2cm. Nie chodzi i nie umie stanac na prostych nogach. Nic ja nie boli, oprocz plecow wieczorami. Pyt: czy i kiedy dlugosci sie wyrownaja, czy bedzie miala problemy z biodrami lub plecami? I jak moge jej teraz pomoc, czy wkladac wkladki do butow, masaze, kremy specjalistyczne? Dziekuje, Ela.

Jeśli po zdjęciu gipsu miała pozycję wyprostowaną byc może wypracowała sobie jakieś mechanizmy obronne przed bólem albo przed rozciąganiem struktur które w wyniku unieruchomienia uległyskróceniu. Kto mierzył długość i stwierdził taką różnicę. Różnica może być strukturalna bądź funkcjonalna, jeśli funkcjonalna być może to skrócenie może być asymetrią na miednicy wynikająca tylko ze skrócenia mięśni. To są podstawowe rzeczy które determinują dalsze postępowanie i decyzje.