Czy dziecko chore na ospę może kąpać się w morzu?

Proszę o poradę, córka (3 lata) ma ospe od 7 czerwca. Na dzień dzisiejszy ma już zaschniete strupki i jest ich może 15-20 na całym ciele. Moje pytanie brzmi czy jeszcze zaraża? I Czy możemy ją zabrać 20 czerwca nad morze?czy po 2 tygodniach będzie mogła się moczyć w morzu?

Dziecko zaraża do momentu przyschnięcia wykwitów na skórze. Kąpiel w morzu jak i opalanie oraz przebywanie w dużych skupiskach ludzi dla dziecka zdecydowanie jednak odradzam, po przechorowaniu ospy organizm jest bardzo osłabiony i bardzo podatny na wszelkie infekcje.