Czy dziecko jest niegrzeczne?

Witam, potrzebuję pomocy. Mam 3letniego synka, który jest bardzo nie grzeczny. Jest nadpobudliwy, nie dociera do niego nic, nie rozumie, że robi źle, jest rozkojarzony, nie umie usiąść spokojnie w miejscu i się czymś zając. Nie mówi praktycznie nic (mama, tata i kilka innych słówek po swojemu). Nie umie bawić się z dziećmi, rzuca zabawkami, nie pomyśli przy tym ,że może zrobić komuś krzywdę w ten sposób. Śmieję się gdy robi źle i gdy go upominam. Proszę powiedzieć czy z moim dzieckiem jest coś nie tak, czy po prostu jest niegrzeczne i mu to minie niebawem???

Witam Panią
Chciałabym podkreślić, że nie można na portalu postawić diagnozy
dziecku nie widząc dziecka.
Z Pani opisu wynika, że dziecko ma przede wszystkim znacznie
opóźniony rozwój mowy.
Prawdopodobnie nie rozumie Pani poleceń, stąd trudne zachowania,
które Pani określa niegrzecznymi.
Czy dziecko miało robione badanie słuchu?
Rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Jest to też koniecznym warunkiem udzielenia specjalistycznej
pomocy dziecku.
Jeżeli dzieje się cokolwiek niepokojącego w zachowaniu
dziecka lub występują trudności w kontakcie z dzieckiem,
należy jak najprędzej udać się z dzieckiem do lekarza pediatry
oraz skonsultować problem z logopedą i z psychologiem dziecięcym,
np. w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.
Do lekarza, psychologa i logopedy należy udać się razem z dzieckiem.
Możliwe, że zajdzie konieczność wykonania dodatkowych badań
np.: badania laryngologiczne – w celu wykluczenia problemów
z aparatem mowy i słuchu, badania słuchu – w celu wykluczenia
problemów ze słuchem itp.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl