Czy dziecko, które ma predyspozycje do autyzmu nie zachoruje, jeżeli nie podda się szczepieniom?

Pod hasłem "autyzm poszczepienny" niekoniecznie kryje się autyzm spowodowany szczepieniem, a autyzm, który ujawnił się po szczepieniu. Generalnie w przypadku chorób o podłożu genetycznym szczepienia wywołują ale nie są przyczyną pewnych objawów, chorób. Czy w związku z powyższym dziecko które ma predyspozycje do autyzmu nie zachoruje na autyzm jeżeli nie podda się szczepieniom ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Związek autyzmu że szczepieniami nie jest jednoznaczne potwierdzony, na pewno nie można zagwarantować że brak szczepień uchroni dziecko od choroby, a może się przyczynić do zachorowania na któraś z chorób przed którą chronią szczepienia.
Pozdrawiam