Czy dziecko mogło zarazić się ospą?

Witam, moje dziecko miało kontakt w piatek z dzieckiem ktore jak sie okazało wczoraj ma ospę. Moje dziecko w tym czasie w piatek zaczęło gorączkować i ostatecznie ustalono ze jest to trzydniówka równo po 3 dobach pojawiła sie wysypka. Jednocześnie z gorączka dziecko zachorowało na zapalenie ucha i dostało antybiotyk na 10 dni , bierze go od niedzieli. Ogólnie stan sie poprawił nie gorączkuje , wysypka schodzi. W przyszła niedziele mamy uroczystość rodzinna na ktorej bedzie dziecko z ospa juz z wykwitami. Czy możemy isc również czy lepiej sobie odpuścić?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli w trakcie ospy obecne są wykwity, to oznacza, że dziecko jest zakaźne (chyba, że wszystkie zmiany są już przyschnięte i nie ma pęcherzyków). Lepiej w tym wypadku uniknąć spotkania. Zawsze może Pani skonsultować się ze swoim pediatrą.