Czy dziecko może podróżować samolotem po wszczepieniu zastawki?

Witam czy dziecko po zwezeniu zastawki płucnej może latać samolotem,chłopiec ma 8 lat walwuplastyce miał w wieku 3 miesięcy dziękuje

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zależy od stanu zdrowia syna. Jeśli praca serca jest całkowicie prawidłowa, nie ma niepokojących objawów, spadku frakcji wyrzutowej, objawów nadciśnienia płucnego - nie stanowi to przeciwwskazania. Niemniej warto poradzić się lekarza, który prowadzi leczenie syna, gdyż on najlepiej wie, jak poważna to była wada i jaki jest aktualny stan zdrowia.