Czy dziecko może pójść do szkoły z ospą?

Ospa wietrzna. Wszystkie wykwity że strupami. Czy córka może już iść do przedszkola? Dodam że ospa jest już w szkole od kwietnia. Jeśli będę chronić strupy przed słońcem może iść do szkoły?

Lek. Paweł Szadkowski

Człowiek chory zakaża osoby z otoczenia 1–2 dni przed pojawieniem się charakterystycznej wysypki, przestaje zaś zakażać dopiero wówczas, gdy wszystkie pęcherzyki przyschną i staną się strupkami, co trwa około 7-10 dni. Niektórzy uważają, że lepiej, żeby już strupki odpadły, wtedy na pewno już nie dojdzie do zakażenia.