Czy dziecko może się udusić przez spanie na plecach?

Mam pytanie, jestem w 16 tygodniu ciąży i często budzę się w nocy w pozycji leżącej na plecach, co podobno źle wpływa na ciążę, bo płód nie dostaje wystarczająco dużo tlenu. Czy w ten sposób mogę udusić dziecko?
Dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie,

w pozycji leżącej na plecach przepływ krwi przez łożysko zmniejsza się. Powoduje to gorsze utlenowanie płodu. Dlatego zaleca się leżenie na lewym boku. Zapewnia to optymalny przepływ krwi przez łożysko. Jednak dotyczy to nieco bardziej zaawansowanej ciąży niż Pani ciąża.

Pozdrawiam