Czy dziecko może zjadać 3-4 białka jajka kurzego w ciągu jednego dnia?

Zwracam się z zapytaniem, czy 8 letnia dziewczynka może zjadać 3-4 białka jajka kurzego w ciągu jednego dnia, ponieważ nie lubi żółtka. Ja uważam, że to jest stanowczo za dużo, bo może uszkodzić nerki taka ilość białka. Dziekuję z góry za odpowiedź.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

białko w diecie liczymy całościowo , a więc te pochodzenia roslinnego też. Zaleca się urozmaicenie diety więc mozna wymienic białko jaja kurzego na porcję ryby lub chudego mięsa.

Pozdrawiam serdecznie