Czy dziecko obgryza paznokcie?

Witam Mój synek ma 3,5 l.chodzi do P-la od IX.Ja obcinam synkowi paznokcie u stóp i rąk,i robiłam to raz na tydzień u rąk, u stóp co 2 tyg.Ostatnio ok. 1,5 mc jednak zauważyłam, że u rąk paznokcie mu nie rosną, albo obgryza i nie chce się przyznać.U stóp normalnie rosną.Pani w Prz. nie zauważyła,aby obgryzał,ale ja czasami widzę jak ma ręce do ustach i bywało,że sobie obgryzał skórki, bo kiedyś płakał, że go boli.Czy to możliwe, że synek obgryza czy może być jakaś inna przyczyna?Co mogę zrobić?

Maluch obgryza. Można kupić płyn przeciw obgryzaniu - posmarować, dziecko poczuje gorzki smak i zniechęci je to do wkładania paluszków do buzi. Smarować trzeba często, bo mycie rączek zmywa płyn.

Wygląda na to ze synek obgryza prosze posmarować specjalnym plynem i starac się nie zwracac na to szczegolnej uwagi po prostu nalezy smarowac i obserwować co dalej. Pozdrawiam