Czy dziecko podczas stresu w nocy może załatwić się?

Witam, czy dziecko podczas stresu w nocy może załatwić się w majtki podczas snu?? Dziecko ma AZS i nie daje się w dzień posmarować, posmarowałam ją gdy spała i po czasie zobaczyłam, że dziecko załatwiło się w majtki. Czy taka sytuacja może być na tyle stresowa dla dziecka?? Czy zgłosić się z tym do jakiegoś lekarza?? Jeżeli tak to do jakiego??

Dzień Dobry Pani,

Nie wiem o jaki wiek Dziecka chodzi?
Opisany przez Panią symptom może być odpowiedzią Dziecka na sytuację stresową dla Niego.

Wskazana konsultacja u lekarza prowadzącego, celem rozwiania Pani obaw.

Z przesłaniem wszystkiego najlepszego dla Pani i Dziecka.
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry. Tak Jest to możliwe. Jeśli natomiast sytuacja się będzie powtarzać warto skontaktować się na początek z pediatrą, a następnie psychologiem dziecięcym. Istotne byłoby odkrycie co tak naprawdę wywołuje u dziecka stres. Wtedy będzie można zmodyfikować zachowanie tak, aby go wyeliminować. Najważniejsze jednak w tej sytuacji, żeby Pani nie traciła "zimnej krwi" i ze spokojem starała się wykonywać czynności higieniczne przy dziecku, spokojnie mówić i uprzedzać dziecko co będzie Pani teraz robiła. Jeśli Pani będzie się stresowała tym "rytuałem" niewątpliwie dziecko też zacznie się denerwować. Serdecznie pozdrawiam http://psychoterapia-krakow.net/