Czy dziecko z alergią pokarmową powinno przyjmować tylko mleko modyfikowane?

Witam .Córka lat 8 rozpoznali u niej ciężką alergie pokarmową przez to ma zapalenie przełyku ,żołądkowe -jelitowe i jelita grube . Gastrolog podjął leczenie córki takie że przez 3 miesiące nic ma nie jeść i tylko ma pić Neocate Junior. Hipoalergiczne mleko modyfikowane na bazie aminokwasów dla dzieci i wodę . Ktoś z was miał taki przypadek by nic dziecko nie mogło przez 3 miesiące jeść i tylko na mleku być ??

W przypadku rozległego procesu zapalnego przewodu pokarmowego karmienie musi na pewno zostać zmienione, p. pokarmowy musi się zregenerować. Aczkolwiek picie tylko mleka nie jest właściwym rozwiązaniem. Proszę proces diagnostyczny omówić i skonsultować raz jeszcze z gastrologiem.