Czy dziecko z katarem powinno być szczepione?

Witam. We wtorek byłam z córką 6 lat na szczepieniu tezec blonnica krztusiec szczepionka tetraxim. Dziecko miało katar o czym mówiłam Pani doktor Ale stwierdziła że to nie jest przeciwwskazanie. W nocy córka dostała gorączki 38,2. Rano gorączki już nie było natomiast na ciele pojawiły się pęcherzyki. Wieczorna diagnoza lekarza- ospa. Jest piatek jestem cała roztrzesiona i nie śpię nocami nasluchujac jak córcia śpi niespokojnie. Nie wiem czy coś ja swędzi czy boli czy jest jakaś inna przyczyna. Bardzo się boję. Proszę napisać czy zdarzają się sytuacje w których dzieci są szczepione w czasie infekcji bądź wylegania choroby takiej jak np ospa. Czy powinnam się obawiać skutków ubocznych? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ospa sama w sobie jest akurat przeciwwskazaniem, jednak lekarz nie mógł jej jeszcze rozpoznać na wizycie szczepiennej ponieważ dziecko nie rozwinęło wówczas objawów. Nie ma tutaj mowy o błędzie lekarza.
Teraz z uwagi na obniżoną odporność córka może czuć się gorzej po szczepieniu.