Czy dziecko z rozszczepem podniebienia jest bardziej narażone na infekcje?

Moje dziecko ma 1 miesiac - urodziło się z rozszczepem podniebienia twardego i miękkiego. Nie wiem jak mam postępować. Czy jest ono bardziej narażone na infekcje? o robić by uchronic je przed zapaleniem ucha srodkowego? Czy moge wychodzić na spacery - od kiedy bedzie bezpiecznie?

To jest duży problem. Na pewno masz odpowiednią opiekę pielęgniarską i lekarską i jesteś przez nich pouczona o odpowiedniej higienie karmienia, częstotliwości, pojemności i gęstości pokarmów, na pewno pouczono Cię w jakiej pozycji należy karmić Twoje dziecko aby zapobiec ulewaniu i przedostawaniu się pokarmu do noso gardła i do trąbek słuchowych a więc do uszu. Na pewno to wszystko wiesz? Na pewno wiesz w jakim ośrodku trzeba jak najszybciej zoperować wadę Twojego dziecka?