Czy dziecko z zaczerwienieniem miejsc intymnych powinno pójść do ginekologa dziecięcego?

Witam. W posiewie u 21 miesięcznej córki wykryto ponownie bakterie ecoli (10*5), oprócz tego zaczerwienienie i krostki w obrębie narządów płciowych. Infekcja powraca nam odkąd skończyła 6 miesięcy. Został nam przepisany antybiotyk zinnat. Po tygodniu brania leku wygląd zewnętrzny narządów córki nie poprawił się. Mam wątpliwości czy antybiotyk został dobrze dobrany czy przypadkiem nie jest to jakaś przypadłość ginekologiczna. Proszę o radę, ponieważ waham się czy dobrze robie dając jej antybiotyk, który mamy brać 9 dni czy lepiej byłoby żebym wybrała się z córką do ginekologa dziecięcego?

Dzień Dobry Pani,

Sugerowałabym Pani wstępną konsultację u dermatologa, bo prawdopodobnie jakiś
alergen (proszek do prania, mydło, itp.) jest przyczyną nawracającego stanu zapalnego.

Życzę dla Pani i Córeczki radości w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Warto na początek dopytać swojego pediatry o inne możliwości działania, a także polecenie ginekologa dziecięcego. Szczególnie jeśli waha się Pani przed podaniem antybiotyku istotne byłoby poinformowanie o tym lekarza, który córeczkę prowadzi. Bedzie mógł rozwiać wątpliwości lub skierować do innego specjalisty.

Witam,
Leczenie grzybic trwa długo i w leczeniu powinna uczestniczyć cała rodzina. Ten grzyb przenosi się bardzo łatwo. Proszę wybrać się do ginekologa bo być może trzeba zastosować inne leczenie.
Proszę pamiętać, że leczyć powinni się wszyscy członkowie rodziny. Proszę się ze mną skontaktować, ja mieszkam w Szczecinie tel. 603 491155.

Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl