Czy dziecku należy się orzeczenie o specjalistycznym kształceniu?

Dziecko we wrzesniu kończy 10lat od wielu lat jest objety pomoca poradni pedagogicznej i logopedycznej uczeszcza na integracje sensoryczna .ma bardzo wielkie trudności w nauce Nauka idzie bardzo wolno i jak sie nie pilnuje nie robi nic dziecko ma nauczanie indywidualne . szkola upiera sie ze bardzo wolno pracuje i powinien miec orzeczenie o specjalistycznym ksztalceniu a poradnia nie widzi wskazan na owe orzeczenie testy psychologiczna z dnia 4.04.2016 skala slowna II-93, skala bezsłowna II-79

Pozdrawiam,
JK