Czy dziewiętnastoletnia dziewczyna może mieć raka piersi?

Nazywam się Karolina i mam 19 lat. Przez jakiś czas bolą mnie pachy. Boję się, że to może być rak piersi bo słyszałam, że ból pachy to jedna z objaw tego raka. Nie wiem co mam robić i proszę o pomoc i jakieś wskazówki co to jest i jak to wyleczyć.

19 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Rak piersi jest domeną kobiet po 40. roku życia, a przed 20. rokiem życia praktycznie wcale nie występuje. Myślę więc, że pod tym względem może być Pani spokojna.
Ból pach jest bardzo niecharakterystycznym objawem, trudno bez zbadania Pani i zebrania dokładnego wywiadu postawić choćby wstępną diagnozę. Powinna zgłosić się Pani do lekarza (może być na początek rodzinny) i opowiedzieć o swoich dolegliwościach.

Pozdrawiam serdecznie