Czy dziura po ekstrakcji zęba zarośnie?

Witam w sierpniu usunęłam dolną 6 i pozostała dziura ktòra mi przeszkadza.Ciągle wpada tam jedzenie.Czy ta dziura się zrośnie jest już 4 miesiąc i nic?Co zrobić?

Piotr Brzezik

Witam serdecznie,
gojenie ran poekstrakcyjnych to proces złożony, zaczynając od wytworzenia skrzepu (kilkanaście minut po zabiegu), poprzez odtworzenie tkanek miękkich (kilka tygodni) aż do wytworzenia tkanki kostnej (nawet 6 miesięcy po zabiegu). O ile jedyne dolegliwości jakie Pani odczuwa to gromadzenie się pokarmu w okolicy poekstrakcyjnej to nie ma powodów do niepokoju. Proszę także pamiętać, że nawet po pełnym zagojeniu (z wytworzeniem tkanki kostnej) anatomia operowanej okolicy będzie zmieniona.