Czy e-papieros w jakikolwiek sposób źle wpływa na zęby?

Czy e-papieros w jakikolwiek sposób źle wpływa na zęby np. przebarwia?
ponad rok temu

Nie ma na razie żadnych doniesień na ten temat. Jedyny niekorzystny wpływ może mieć namiętne gryzienie ustnika podobnie jak u palaczy fajki. Siekacze górne i dolne mogą się nadmiernie wycierać a brzegi sieczne układać się w kształt półksiężyca.

Witam.
Paląc e-papierosa, nie uchronimy się przed negatywnym skutkiem nałogu tytoniowego. Palenie tytoniu powoduje niedobór witaminy C w organizmie, a to jest przyczyną kruchości szkliwa i zmian w miazdze zęba powodując, że nasze zęby są bardziej podatne na próchnicę. I chociaż elektroniczne papierosy nie zawierają substancji smolistych, które przebarwiają zęby, to jednak zawierają szereg innych substancji, które negatywnie mogą odbić się na stanie zdrowia naszych zębów i błon śluzowych w jamie ustnej.
W elektronicznych papierosach znajduje się bowiem popularny składnik preparatów antyzamrożeniowych (glikol dietylenowy). Jest to substancja bardzo szkodliwa dla dróg oddechowych. Inne substancje, które zawierają w swoim składzie to chociażby nitrozoamina czy tetrametylopirazyna. Są to substancje bardzo toksyczne i rakotwórcze, zwłaszcza ta ostatnia, która może powodować także uszkodzenia mózgu. Poza tym w elektronicznych papierosach, używana jest nikotyna w formie płynnej. Przy powolnym zaciąganiu się, płynna nikotyna może dostać się do jamy ustnej i powodować różne szkody.
Pozdrawiam
Krystyna Pikała

l

Przebarwienia będą zależały od składu preparatu jaki jest w e-papierosie i intensywności jego stosowania. Proszę jednak pomyśleć o zerwaniu z nałogiem. Powodzenia

Tak, papierosy mają bardzo niekorzystne działanie na zęby, dziąsła i błony śluzowe jamy ustnej. Ale e-papierosy również nie są dla nich bezpieczne. Mimo że e-papierosy są pozbawione substancji smolistych, które barwią zęby, to posiadają inne szkodliwe związki np. glikol dietylenowy, nitrozoaminę czy tetrametylopirazynę, które mogą wykazywać toksyczne działanie m.in. dla mózgu, ale również tkanek przyzębia. Ryzykowna jest też używana w tego typu produktach płynna nikotyna, która przy zaciąganiu wpływa szkodliwie na zdrowie jamy ustnej.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl