Czy Efectin lub Arketis ma mniejsze skutki uboczne?

Mam pytanie stosowalwm wiele lekow z grupy ssri ale slutki uboczne nie pozwolily mi kontynuowac leczenie lekarz zaproponowal mi efectin lub arketis ktoey z tych lekow jest bardziej lagodniejszy na skutki uboczne i szybciej dziala

Witam!
Leki są dość podobne zarówno w działaniu jak i w objawach niepożądanych - u każdego leczonego jest to sprawa osobnicza. Efectin należy do grupy SNRI, czyli ma szersze działanie, czasem lepiej przetrzymać jakoś działania niepożądane leków, tym bardziej, że jest to problem ustępujący. Oczywiście proszę nie zapominać o psychoterapii.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Panu,

Wątpliwość Pana jest wskazaniem do przedyskutowania tematu,
z lekarzem prowadzącym, który poznał Pana i Pana historię leczenia.
Z mojej strony inspirowałabym Pana do rozważenia podjęcia psychoterapii (równolegle z farmakoterapią).

Z przesłaniem dla Pana tylko satysfakcjonującego samopoczucia,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel.502 749 605