Czy efekt antykoncepcyjny został zachowany?

Dzień dobry. Brałam przez miesiąc Lesiplus (24 4). Zmieniłyśmy z moją ginekolog ten lek na Atywię (21 7). Podczas wizyty moja lekarka powiedziała mi, że mam wziąć pierwszą tabletkę Atywii w pierwszym dniu wystąpienia krwawienia z odstawienia po Lesiplus. I tak zrobiłam, mimo że w ulotce Atywii było napisane, że w takiej sytuacji powinnam zażyć ostatnią tabletkę placebo Lesiplus i dopiero potem pierwszą Atywii. Czy efekt antykoncepcyjny został zachowany?

Lek. Paweł Szadkowski

Można rozpocząć nowe tabletki zarówno w taki sposób, jak to opisano w ulotce, jak i w taki sposób, jaki zalecił lekarz. W obu przypadkach działanie jest takie samo.