Czy elektrowstrząsy mogą powodować zaburzenia funkcji poznawczych?

Czy elektrowstrząsy mogą powodować zaburzenia funkcji poznawczych ? Jeśli tak to czy mogą być one trwałe ?

Witam. Tak, elektrowstrząsy mogą powodować zaburzenia funkcji poznawczych, ale nie powinny być one trwałe. Swoje wątpliwości dotyczące tej formy leczenia proszę omawiać z lekarzem prowadzącym i proponującym to leczenie. Jako że terapia elektrowstrząsami obrosła w wiele mrocznych legend, lekarze na ogół ze zrozumieniem podchodzą do pytań pacjentów. Pozdrawiam.

Na EW kwalifikuje lekarz w sytuacjach, w których jest to najlepsze rozwiązanie. Zakwalifikowanie na to leczenie, oznacza, ze zyski są znacznie większe niż potencjalne koszty (np. w przypadku lekoopornej depresji endogennej). Jeśli ma Pan wątpliwości- warto dopytać swojego lekarza.