czy emocje i nerwy to skutek uboczny stosowania Glucophage i Cyprest?

Mam niedoczynność tarczycy zdiagnozowaną dwa lata temu, uregulowaną, biorę euthyrox. Ostatnio zdiagnozowano u mnie PCOS, hiperandrogenizm i insulinooporność. Od dwóch tygodni biorę Glucophage 1 tabl. dziennie i Cyprest. Po tygodniu od rozpoczęcia zażywania nowych leków zaczęłam być bardzo nerwowa, wszystko mnie denerwuje, jestem płaczliwa, straciłam motywację do czegokolwiek. Jest to bardzo męczące. Czy to jest efekt uboczny zażywania tych leków? Czy to minie? Czy powinnam udać się do lekarza?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to być efektem uboczny leku cyprest, Sugeruję kontrolę u lekarza zlecającego leczenie.
Pozdrawiam