Czy endometrioza w pochwie może zaburzać odczuwanie?

W przeszłosci podczas współzycia osiągalam orgazm.Kilka miesiecy temu lekarz wykryl endometrioze.Podczas stosunku pomimo braku bólu nie odczuwam nic lub bardzo słaba przyjemnośc.czy endometrioza w pochwie moze zaburzac odczuwanie,zaburzac działanie nerwów w pochwie i sprawiac ze miejsca w pochwie wrazliwe staną się mniej wrażliwe przez guzki czy zrosty endometrialne?

Lek. Michał Lenard

Tak, endometrioza może wpływać na zaburzenia odczuwania. Sugeruję wizytę u ginekologa, który Panią zbada i zaproponuje leczenie. Pozdrawiam!