Czy endometrium 12 mm jest za grube?

Byłam wczoraj u lekarza ginekologa, na badaniu usg dopochwowym stwierdziła, że mam za grube endometrium. Jestem w 12 dc, a endometrium wynosiło 12 mm. Ginekolog stwierdziła, że to za grube i za miesiąc mam przyjść jeszcze raz i jak co to będzie czyszczenie, bo coś się tam może tworzyć. Czy mam się czegoś obawiać? raka? czy rzeczywiście to endometrium jest za grube? Ostatnią miesiączkę miałam jedynie 2 dni, czy to może być powód grubego endometrium?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest obserwacja i ewentualne rozszerzenie diagnostyki wg zaleceń lekarza badającego. Proponuję udać się ponownie do ginekologa tak jak zalecił lekarz podczas obecnej wizyty.