Czy Enterococcus faecalis w pochwie w 33. tygodniu ciąż jest niebezpieczne dla dziecka?

Jestem w 33 tygodniu ciążu z posiewu z pochwy wyszło Enterococcus faecalis czy jest to groźne dla dziecka? Czy powinnam przyjmować teraz jakiś antybiotyk? Czy Enterococcus faecalis jest groźniejsze od enterococcus agalactiae. Proszę o radę. Wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne leczenie . Proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa wcześniej