Czy enterografia MR i rezonans magnetyczny jamy brzusznej mogą wykluczyć raka jelita grubego?

Czy enterografia MR i rezonans magnetyczny jamy brzusznej moga wykluczyc raka jelita grubego, jesli bylyby robione po kolonoskopii w ktorej 2 lata wczesniej w ktorej stwierdzono jedynie mikroskopowe zapalenie jelit i polipa zapalnego? (polipa wycieto) Ogolnie zastanawia mnie czy jesli mialam wykonywana Enterografie MR i rezonans jamy brzusznej, to czy gdyby byly jakies niepokojace zmiany na jelicie grubym daloby sie je zobaczyc w tych badaniach?

Lek. Paweł Szadkowski

Gdyby były jakieś niepokojące zmiany, te badania by je wykazały.