Czy epizod nerwicy lękowej może być zwiastunem choroby afektywnej dwubiegunowej?

Czy epizod nerwicy lekowej (dwa lata temu, stwierdzonej przez 3 psychiatrów), z którego udało mi się wyjść z pomocą psychologa bez użycia leków, mimo wszystko mógł być zwiastunem ChAD? Na te chorobę choruje mój tata. Dodam, ze nigdy nie miałam ani nie mam epizodów manii i depresji (chwilowy epizod nastrojów depresyjnych miał miejsce podczas terapii nerwicy, ale przeszedł). Aktualnie nie dolega mi nic, poza chwilowymi obniżeniami nastroju które w żaden sposób nie wpływają na moje życie (najczęściej przed miesiączka).

Dzień Dobry Pani,

Proszę przyjąć ode mnie wyrazy uznania, że podjęła Pani skuteczną psychoterapię, bez wsparcia farmakologicznego.

Dziękuje Pani za zaufanie..., jednak na Pani wątpliwość mógłby wypowiedzieć się Lekarz, po szczegółowej diagnostyce symptomatycznej.

Myślę, że warto byłoby rozważyć kontrolną/osobistą konsultację
z Psychologiem/Psychoterapeutą.

Z przesłaniem dla Pani radości oraz pomyślności,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605