Czy Esperal szkodzi dziecku?

w pazdzierniku 2016 został mi wszyty esperal,niedługo potem dowiedziałam sie ze jestem w ciazy. W polowie grudnia został mi usuniety. Obecnie 27 tydzien,ciaza rozwija sie prawidlowo. Czy przez ten okres wszycia esperal mogł zaszkodzic dziecku? wszyty byl ponad mc. prosze o odpowiedz

Lek. Katarzyna Szymczak

Ciężko to ocenić ponieważ nie robiono badań oceniających wpływ desulfiramu, związku chemicznego zawartego w Esperalu na rozwój ciąży, ale jeśli do tej pory rozwija się prawidłowo, jest duża szansa że dziecko urodzi się zdrowe.
Pozdrawiam