Czy Euthyrox wchodzi w interakcję z innymi lekami?

Dzień dobry. Zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy, mam przyjmować Euthyrox 50. Czy ten lek wchodzi w interakcje z innymi lekami np. antykoncepcją hormonalną? Kiedy najlepiej go przyjmować? Będę wdzięczna za odpowiedź, mam już mętlik w głowie. Pozdrawiam!

W przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej zapotrzebowanie na lek może być zwiększone, należy zatem poinformować o tym lekarza prowadzącego leczenie. Podobnie, należy powiedzieć o innych przyjmowanych lekach, gdyż wiele z nich może mieć wpływ na wchłanianie i/lub działanie Euthyroxu. pozdrawiam.