Czy faktycznie mam Helicobacter Pylori?

Podczas gastroskopii zrobiono u mnie test ureazowy, wynik był pozytywny - mam helicobater pylori. Rok wcześniej przed gastroskopią robiłem badania na przeciwciała IgG helicobater we krwi i wynik był ujemny (<0,4). Teraz, 4 miesiące po gastroskopii byłem u lekarza rodzinnego po antybiotyki, bo chce się pozbyć tej bakterii, ale lekarz zalecił powtórne wykonanie badania krwi. Wynik znowu ujemny, robiony nawet w innym laboratorium (<0,4). Co to oznacza? Czy mam helicobater, czy nie? Dodam, że teraz przed badaniem krwi brałem mesopral 20mg, rok wcześniej przy poprzednim badaniu nie pamiętam.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Pewniejszy jest wynik z preparaty pobranego w trakcie gastroskopii. Proszę skonsultować się gastroenterologiem.