Czy faktycznie może to być borelioza czy nerwica?

Witam serdecznie od roku bez skutecznie szukam pomocy u lekarzy, mam dziwne objawy bóle stawów, szybka meczliwosc, brak energii, problemy ze wzrokiem, problemy z koncentracja i otoczenie, objawy te wycofują się i ponownie nasilają po ok miesiącu. Lekarz rodzinny twierdzi że jest to na tle nerwowym. Okulista ok.Neurolog wykonał TK głowy bez zastrzeżeń, badanie ogólne również bez zastrzeżeń. Wyniki krwi rf wynik 18 przy normie poniżej 15, tarczyca ok, kręgosłup ok, Borelioza Igg Western blot dodatni współczynnik: Igg p 41, oraz OspC. Wynik całościowy negatywny. Około 10 lat temu ugryzł mnie kleszcz z racji tego wykonano mi test. Jestem bezsilna... Czy faktycznie może to być borelioza czy nerwica może dawać aż takie objawy. Dziękuję

Witam!
Objawy, które Pani przedstawiła najbardziej pasują do nerwicowych. Badania pracowniane, w zasadzie, nie odbiegają od normy. Należy skonsultować psychiatrycznie, zrobić odpowiednie testy projekcyjne spróbować zaproponowanego leczenia: Psychoterapia ze wsparciem lekami p/lękowymi. Poprawa pojawi się po miesiącu leczenia, gdyż taka jest specyfika działania tych metod leczniczych.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

Witam, rozpoznanie nerwicy jest rozpoznaniem tzw. ostatecznym, czyli najpierw trzeba wykluczyć dolegliwości związane z narządami, które dokuczają. W Pani przypadku proszę udać się z wynikami badań do lekarza ogólnego/rodzinnego, który pokieruje dalej do specjalisty albo zleci inne badania. Ale oczywiście nerwica daje bardzo różne objawy i te które Pani opisuje również mogą należeć do somatyzacji objawów psychicznych, czyli nadmiernego napięcia nerwowego. Proponuje równolegle udać się również do psychologa /psychoterapeuty i porozmawiać o pani sytuacji życiowej. Psychoterapia pomoże złagodzić objawy nadmiernego napięcia emocjonalnego. Jednakże przydałaby się również konsultacja u psychiatry, który zadecyduje, czy włączyć równolegle leczenie farmakologiczne.