Czy faktycznie nie da się brać leku z morszczynem?

W czerwcu zastosowałam suplement z morszczynem (jod) i spowodowało to dolegliwości tarczycowe: ogromna senność i zmęczenie, ból szyi, rozlegulowany cykl menstruacyjny. Mam w normie wyniki: TSH, FT4, FT3, przeciwciała p/peroksydazie i p/tyreoglobulinie. ALE w USG zwiększone przepływy co wg lekarza świadczy o toczącym się procesie w tarczycy i należy tylko obserwować wskaźniki. 1. Czy faktycznie nie da się brać leku? 2. We wrześniu planowałam wyjechać nad morze. Czy zrezygnować? (jod)

Nie ma potrzeby brania leków tarczycowych skoro wyniki badań laboratoryjnych są w zakresie normy. Myślę, że także nie ma potrzeby rezygnować z wyjazdu nad morze. Oczywiście decyzję co do leczenia tarczycy czy też nie musi podjąć bezpośrednio Pani prowadzący endokrynolog.