Czy faktycznie opryszczka jest groźna dla 5.5m dziecka?

Witam. Mam córkę 5.5m. Dziś wyszlo mi mega zimno na ustach. Dziecko dotknelo tego miejsca od razu umylam jej raczki i użyłam plynu do dezynfekcji. Jestem sama z dzieckiem i musze sie nim zajmować. Co jeszcze moge zrobic aby jej nie zarazić? Czy faktycznie opryszczka jest groźna dla 5.5m dziecka? Boje się

Ryzyko zakażenia dziecka jest dość spore. Przy prawidłowym poziomie odporności zachorowanie powinno być łagodne. Z drugiej strony pierwotna infekcja zawsze jest bardziej nasilona. W przypadku infekcji proszę zgłosić się do pediatry.