Czy fantazje o innych kobietach są normalne?

Witam moj chlopak twierdzi ze ma problem z fantazjami o innych kobietach .. powiedzial mi ze czesto mysli jakby to bylo sie przespac z kims kogo widzi np na przystanku autobusowym .. powiedzialam mu ze raczej kazdy fantazjuje o innych i nie ma sie co martwic ale jego wyraznie to gryzie .. zapewnia mnie ze mnie Kocha i nigdy mnie nie zdradzi ale wie ze cos z jim jest nie tak i kn sam jie moze sobie z tym poradzic , dodam ze ma 24 lata wiec moze to jest poprostu normalne w tym wieku? ?

Dzień dobry,
słusznie Pani uważa, że praktycznie każdy z nas ma różne fantazję. Jednak nie powinny nas one martwic, nie powinniśmy się ich bać. Pani partner ewidentnie się ich boi, dlatego myślę, że powinien zarejestrować się na konsultację do psychologa.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam serdecznie,

Wiele osób ma liczne fantazje związane z innymi kobietami/mężczyznami. Są to ludzie w różnym wieku i niezależnie od płci to jest obecne w mniejszym bądź większym stopniu.
Pomimo normalności występowania takich fantazji, niepokojący staje się fakt występowania zmartwień dotyczących tegoż tematu. Dlatego warto by Pani partner skorzystał z pomocy psychologicznej i rozjaśnił sobie tą kwestię dla własnego komfortu.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA