Czy Finaster i Amlozek mogą powodować ginekomastię?

Czy jest prawdą że równoczesne stosowanie finasteru na prostatę w ciągu dnia z lekami na nadcisnienie : amlozek czy valsacor może powodować ginekomastię. Bo spotkałem się z opinią że antagonisci wapnia i inhibitory konwertazy angiotensyny wywołują powiększenie piersi i bolesne guzki.Bardzo dziękuje za odpopwiedz. Jan z Opola

Dość często ginekomastia pojawia się wskutek działania leków, np. hormonalnego leczenia łagodnego rozrostu lub raka gruczołu krokowego, a także wskutek stosowania leku moczopędnego, spironolaktonu, który blokuje dostęp androgenów do ich receptorów w tkankach i powoduje, że ich działanie jest upośledzone. Również inne często stosowane leki mogą niekiedy powodować ginekomastię. Należą do nich ketokonazol, enalapryl, werapamil, ranitydyna, omeprazol.