Czy fluoroza jest przeciwwskazaniem do założenia aparatu ortodontycznego?

Witam, czy fluroza stanowi przeciwskazanie do założenia apartu ortodontycznego? I czy to prawda, że apart stały niszczy szliko i w związku z tym fluoroza na moich zębach się pogłębi?

Fluoroza stanowi względne przeciwwskazanie do założenia aparatu ortodontycznego. Radzę udać się do lekarza prowadzącego leczenie ortodontyczne. Oceni stan powierzchni zębów. Pozdrawiam