Czy fobia społeczna u narzeczonego może wpłynąć na wspólne życie?

Witam. Mój narzeczony ma zdiagnozowana fobie społeczną od kilku lat, zanim jeszcze sie poznaliśmy. Od początku przyjmuje leki przepisane przez lekarza psychiatrę, nazwy nie znam, ale są to raczej leki antydepresyjne. Pracuje, nie sprawia nam prpblemu wyjście do kina, restauracji, do znajomych, a nawet sam spędził wakacje w pracy za granicą. Niedługo mamy sie pobrac i zastanawiam sie czy w ta dolegliwość może negatywnie wpłynąc na nasze zycie? Oczywiście nikt z rodziny i znajomych nie wie o fobii

Nie można nikogo dyskryminować z powodu choroby. Z tego co Pani pisze objawy u narzeczonego są dobrze kontrolowane przez leczenie. Podszedł on poważnie do swojego problemu, radzi sobie mimo rozpoznania. Życzę Państwu szczęśliwego życia razem. Proszę pamiętać, że kłopoty własne uwrażliwiają osoby nimi dotknięte.

Dzień dobry!

Każda historia jest inna. Jest możliwe bardzo dobre funkcjonowanie i brak przykrych objawów, mimo zdiagnozowanej kiedyś fobii społecznej. Jest jednak również możliwe, że w przyszłości, w jakimś kryzysowym momencie życia stany lękowe mogą powracać lub nasilić się. Takie ryzyko ciąży jednak nad każdym człowiekiem! Istotne, co czuje sam narzeczony, jak ocenia swoją obecną kondycję, czy miewa gorsze momenty, stany lękowe - jak opisuje swoje ograniczenia, czy zauważa jakiekolwiek? Elementem leczenia i "kontrolowania" fobii społecznej, obok leków, powinna być również psychoterapia.

Pozdrawiam!